Menu

Bestiariusz

Wilkołak to nadnaturalna postać pół wilk, pół człowiek. Zwykle występują w ludzkiej formie, ale mogą zmieniać się w różnym stopniu do dwunożnego wilkopodobnego stworzenia z zwiększonym owłosieniem, kłami i świecącymi oczami. Niektóre bardzo potężne wilkołaki potrafią zmieniać się w wilki.
Banshee to (według mitologi irlandzkiej) zjawa w kobiecej postaci, zwiastująca śmierć w rodzinie. Jest pośrednikiem między zaświatem a ludźmi, są szczególnie znane ze swojego żałosnego płaczu lub zawodzenia. Usłyszenie "lamentu banshee" prorokuje śmierć w rodzinie, ujrzenie jej zapowiada śmierć osoby, która ją widziała. Jak wiadomo banshee nie ograniczają się jedynie do rodzin - potrafią wyczuć każdą śmierć, mimowolnie odnaleźć zwłoki, słyszeć głosy zmarłych, komunikować się z nimi. Nie wiemy wiele, ale nie są one przesadnie niebezpieczne.
Kojotołak/Wilkokojot jest bardzo rzadko spotykanym zmiennokształtnym pół zwierzęciem, pół człowiekiem. W realnym świecie uznawane są za mit lub wymyśloną opowieść. W pełni przekształcony to kojot z niebieskimi świecącymi oczami. I jest to uznawane jako nadprzyrodzony znak w serialu.
Kitsune nadnaturalny gatunek. Są opisane jako "oszuści" nie znający granicy między dobrem, a złem.Wyglądają jak zwykli ludzie. Jedyną, widoczną gołym okiem, oznaką nadnaturalności są świecące oczy. Kitsune ma charakterystyczną, ognistą aurę w kształcie lisa z dużymi spiczastymi uszami i pyskiem. Jest widoczna w aparatach cyfrowych i dla osób z wzmocnionym zmysłem wzroku. Jest 13 rodzajów Kitsune. Jednak nazwane zostały tylko 5: Niebiańskie, Dzikie, Morskie, Grzmotne i Nogitsune (Pustka).
Nogitsune może zostać przyzwany, ale nie jest możliwy do kontrolowania. Żywi się bólem, konfliktem i chaosem. Opętanie - Nogitsune jest wstanie opętać dowolną istotę, by użyć jej do siania chaosu. Masowa halucynacja - Nogistune jest w stanie zahipnotyzować wiele istot jednocześnie.
Kanima jest zmiennokształtnym. Kanima jest odzwierciedleniem charakteru człowieka. Kanima posiada dwie wersje: wersje Bety z pazurami pokrytymi paraliżującym jadem oraz wersje Alfy większej oraz potężniejszej ze skrzydłami, lecz nie posiadającą już swego jadu. Kanima jest narzędziem zemsty. „Tam gdzie wilkołak szuka stada, tam kanima szuka przyjaciela.”
Kotołak istota bardzo podobna do wilkołaka, z tym że przybiera postać pół człowieka pół kota. Tak samo szybka, silna i niebezpieczna. Bardziej tajemnicza i zwinna. Kotołaki posiadają aurę, świecące, kocie oczy, kły, pazury, wąsy i uszy.
Nimfa niewiele wiadomo o tych tajemniczych leśnych stworzeniach. Ustaliliśmy jedynie, że gatunek ten dostosowuje się w zależności od środowiska. W Grecji były to syreny, w lasach Ameryki nimfy, w lasach Europy driady. Są nieprzyzwoicie piękne, co pomaga im zdobywać ofiary. Krwiożercze to zbyt mało, by określić ich żądze. Pod żadnym pozorem nie wahaj się - zabij od razu.
Elf według różnych podań tą nazwą określane są zarówno malutkie ludziki ze skrzydełkami, jak i wyżsi od ludzi, smukli i jasnowłosi mieszkańcy lasów. Według naszych obserwacji elfom bliżej to tych drugich wyobrażeń. Mają spiczaste uszy, niezwykle zielone oczy i dziwną więź z roślinnością.
Pożeracz stworzenie przypominające wendigo. Przez większość czasu to ludzie, ale gdy najdzie ich ochota na ludzkie mięso wyrastają im kły, a ciało przybiera cechy zwierząt, np. łuski węża lub pióra ptaków. Nie ma reguły. Zabijać od razu.
Wampir ta legendarna kreatura z dziwną wrażliwością na światło słoneczne i uzależniona od świeżej krwi potrafi być niezwykle silna. Kolor oczu również ma znaczenie. Większość osobników cechują czerwone tęczówki, natomiast gdy spotkasz błękitnookiego, znaczy, że jest on opiekunem.
Upiór bardzo często to piękna kobieta, co pozwala jej uśpić czujność ofiar. Gdy jest już blisko oczy i usta zmieniają jej się w puste czarne dziury, a ona sama wysysa energię i moc swej ofiary.
Feniks mitologiczny ognisty ptak zdolny do zmartwychwstania.
Cogitara istota w dużej mierze bardzo ludzka. Zwana przez niektórych paranormalną lub nadmiernie uzdolnioną. Potrafi przenosić przedmioty siłą woli.



*brak tłumaczenia z łaciny*

1 komentarz: